Jums reikia įsteigti daugiabučių gyvenamųjų namų ar kitos paskirties pastatų savininkų bendriją, pavyzdžiui, garažų bendriją? Galbūt susidomėjote ūkinės bendrijos ar sodininkų bendrijos steigimo galimybėmis? Drąsiai kreipkitės į Vilniuje įsikūrusio Finansų biuro specialistų komandą. Suteiksime Jums išsamią konsultaciją visų rūšių bendrijų steigimo klausimais, greitai, kokybiškai ir už priimtiną kainą parengsime bendrijos steigimui reikalingus dokumentus ir užtikrinsime jos operatyvų įregistravimą.
Daugiabučių gyvenamųjų namų ar kitos paskirties pastatų savininkų bendrijų steigimo procedūrą reglamentuoja Daugiabučių gyvenamųjų namų ir kitos paskirties pastatų savininkų bendrijų įstatymas. Tokios bendrijos yra privatieji ribotos civilinės atsakomybės juridiniai asmenys – ne pelno siekiančios organizacijos, įgyvendinančios jų narių bendrąsias teises, pareigas ir interesus, susijusius su namų ar kitos paskirties pastatų bendrojo naudojimo objektų ir įstatymų nustatyta tvarka namams ar kitiems pastatams priskirtų žemės sklypų valdymu, naudojimu, priežiūra ir tvarkymu. Daugiabučių gyvenamųjų namų ar kitos paskirties pastatų savininkų bendrijų valdymo organai yra bendrijos narių susirinkimas ir bendrijos valdymo organas – valdyba ar pirmininkas.
Ūkinę bendriją galima įsteigti vadovaujantis Ūkinių bendrijų įstatymo nuostatomis. Ūkinė bendrija yra neribotos civilinės atsakomybės privatusis juridinis asmuo, kas reiškia, kad jei prievolėms užtikrinti neužtenka bendrijos turo, bendrijos tikrieji nariai pagal bendrijos prievoles atsako solidariai. Ūkinė bendrija įgyja civilines teises, prisiima civilines pareigas ir jas įgyvendina per savo tikruosius narius. Šios rūšies bendrijos steigėjų sudaryta bendrijos veiklos sutartis yra bendrijos steigimo dokumentas. Tikrojoje ūkinėje bendrijoje turi būti ne mažiau kaip du ir ne daugiau kaip dvidešimt tikrųjų narių.
Sodininkų bendrijos steigimo klausimus reglamentuoja Sodininkų bendrijų įstatymas. Sodininkų bendrija yra savo pavadinimą turintis ribotos atsakomybės viešasis juridinis asmuo, kurio tikslas yra koordinuoti sodininkų bendrijos narių veiklą, atstovauti jos narių interesams, šiuos interesus ginti ir tenkinti kitus viešuosius interesus. Sodininkų bendrija turi teisę vykdyti įstatymų nedraudžiamą ūkinę komercinę veiklą, kuri neprieštarauja bendrijos įstatams ir yra reikalinga jos veiklos tikslams pasiekti. Sodininkų bendrija privalo turėti visuotinį narių susirinkimą ir vienasmenį arba kolegialų valdymo organą – atitinkamai bendrijos pirmininką arba valdybą.